• Rodzinne śpiewanie

          • W dniu dzisiejszym tj. 14 czerwca po zajęciach szkolnych nasze uczennice klas III godnie reprezentowały naszą Szkołę Podstawową w Gminnym Konkursie piosenki pt: "Rodzinne Śpiewanie".  Konkurs organizował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wadowicach Górnych na czele z opiekunem artystycznym p. Joanną Dudzik. Naszym solistom towarzyszyli rodzice, którzy dopingowali i trzymali kciuki za swoje pociechy. W trakcie konkursu jury wysłuchało kilkunastu uczestników. Uczniowie zaprezentowali piosenki dziecięce, piosenki z tematyki rodzinnej, miłości do swoich ukochanych rodziców.

            Niekwestionowaną zwyciężczynią  konkursu w kategorii wiekowej dla klas III została SANDRA KUPIEC, która wykonała piosenkę pt. "Za każdy dzień". Nie ma piękniejszej i wzruszającej piosenki by móc tymi właśnie słowami podziękować swoim ukochanym rodzicom za cały włożony trud w dotychczasowe wychowanie. Przygotowaniami do występów naszych uczestniczek konkursu zajęła się: Katarzyna Pietras.

            Wyróżnienia  otrzymały następujące osoby:

            1. Aleksandra Pietras "Moje hobby to marzenia"

            2. Zofia Bielaszka "Dziękuję mamo! Dziękuję tato"

            3. Gabriela Puła "Mama Fredieggo"

            4. Zuzanna Żak "Pobudka z ogódka"

            5. Elena Wójcik "Rap o rodzinie"

            Gratulujemy pięknych występów dziewczyny ! Jesteśmy z Was dumni☺️

          • Wycieczka klasy 8 na strzelnicę „Pistol Range”

          • 5 czerwca uczniowie klasy 8 wraz z pozostałymi szkołami z naszej gminy w ramach lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa wybrali się na strzelnicę „Pistol Range” w Chorzelowie. Przygotowanie strzeleckie znajduję się bowiem w podstawie programowej i obejmuję takie zagadnienia jak -poznanie zasady bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią strzelecką -poznanie podstawowych części składowych broni strzeleckiej -umiejętność przyjmowania postawy strzeleckiej -umiejętność prawidłowo zgrywania przyrządu celowniczego - umiejętność regulowania oddechu w czasie składania się do strzału oraz ściągania języka spustowego. Wszystkie powyższe punktu zostały z powodzeniem zrealizowane przez uczniów dzięki pomocy instruktorów znajdujących się na strzelnicy. Nie zabrakło również chwili relaksu podczas którego uczniowie zjedli grilowaną kiełbasę. W śród 10 najlepszych strzelców znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły, a byli to: Nikola Kuza, Karol Kusiak oraz Zofia Polak.

        • Informacja
          • Informacja

          • Szanowni Państwo,

            w związku z niepokojącymi sygnałami na temat pogody w najbliższą sobotę, na którą planowaliśmy Święto Rodziny w naszej szkole informuję, że ze względu na niesprzyjającą aurę impreza zostaje przełożona na 24 czerwca-dzień po zakończeniu roku szkolnego (tj.sobota).

            Atrakcje, jakie przewidzieliśmy dla dzieci, nie mogłyby mieć miejsca, ponieważ nawet najmniejszy deszcz wyklucza rozłożenie np. fotobudki, zjeżdżalni, tzw. dmuchańców czy małej gastronomii. Ze względu na realne zagrożenie deszczem lub burzami zmuszeni jesteśmy przenieść imprezę na inny termin.

            Mamy nadzieję, że wykażecie się Państwo zrozumieniem i przychylnie odniesiecie się do naszej propozycji przeniesienia imprezy.

            Z wyrazami szacunku,

            Krystyna Betel  

          • WYCIECZKA DO KRAKOWA

          • W miniony poniedziałek tj. 5 czerwca 2023 r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Krakowa z programu "Poznaj Polskę". Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego. Następnie odbył się spacer wraz z przewodnikiem Traktem Królewskim. W trakcie spaceru zwiedzaliśmy ulicę Kanoniczą i Grodzką, Pałac Arcybiskupów, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki, ulicę Floriańską z bramą Floriańską. Dodatkowe atrakcje pozwoliły naszym uczniom poszerzyć wiedzę na temat dawnej stolicy Polski. Taras widokowy lotniska w Krakowie, Ogród Doświadczeń czy Muzeum Obwarzanka to kilka ciekawych propozycji jakie czekały na naszych uczniów. Cały wyjazd odbył się w miłej atmosferze, przy pięknej słonecznej pogodzie. Zapraszamy do fotorelacji ;)

          • Wycieczka do Parku Linowego

          • W dniu 01.06 klasa 4, 5 oraz kilku uczniów z klasy 6 i 7 wraz z opiekunami pojechali do Parku Linowego aby uczcić Dzień Dziecka. Zostaliśmy ugoszczeni i przeszkoleni przez Panów Dudków, właścicieli Parku Rodzinnego "Dudek" w Burzynie koło Tuchowa. Atrakcji było co nie miara: uczniowie przechodzili przez różne wymyślne, dopasowane poziomem trudności przeszkody, zjeżdżali na tyrolce oraz wspinali się na ściance. W miedzy czasie uczniowie korzystali z placu zabaw oraz boiska do piłki nożnej gdzie rozgrywali mecze piłkarskie. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznymi kiełbaskami. To był cudowny dzień! Pełen atrakcji oraz niezapomnianych wrażeń!

          • Pieniny, piękne Pieniny

          • Czas mija szybko. Już niedługo zakończenie roku szkolnego, a uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej wzięli udział w wyjeździe w Pieniny. Od klasy 4 uczniowie  Szkoły Podstawowej z Wadowic Górnych i z Wadowic Dolnych wyruszali na wspólne wyprawy. To był zawsze czas na poznanie się, zintegrowanie i zaprzyjaźnienie.  Ostatnie pięć lat to wspólne wyjazdy do kina i na przedstawienia teatralne. Tak niedawno przecież wyruszali jako czwartoklasiści do krakowskiego ZOO, a w klasie siódmej odwiedzili kopalnię soli w Wieliczce.   W tym roku szkolnym byli w Beskidzie Śląskim i  w KL Auschwitz-Birkenau.   Na zakończenie nauki postanowili jeszcze raz wspólnie przemierzyć górskie szlaki. Do ósmoklasistów dołączyli chłopcy z klasy 6 B z Wadowic Górnych. Wycieczka odbyła się 29 i 30 maja. W pierwszym dniu grupa młodych turystów wraz  z panią przewodnik i opiekunami zdobywała Trzy Korony i Zamkową. Z uwagą słuchali o Pienińskim Parku Narodowym, tutejszej przyrodzie i przełomie Dunajca. Na Palenicy próbowali swych sił na torze saneczkowym, by potem deptakiem powędrować z bagażami do schroniska PTTK Orlica. Kolacja, nocleg i śniadanie. Drugiego dnia uczestnicy wyjazdu zobaczyli pracę elektrowni wodnej w Niedzicy i sprawdzili swoją kondycję, spacerując po hali  maszyn i generatorów, a potem wchodząc po schodach na koronę zapory głównej. W tym dniu odbył się także rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Z pokładu statku „Halny” podziwiać można było panoramę zamku Niedzicy i  w Czorsztynie. Niestety, co dobre szybko się kończy. Po krótkim posiłku w Nowym Sączu grupa uczniów wraz z opiekunami wróciła do domu. Pieniny, piękne Pieniny zostały za nimi. Do zobaczenia już na innych wyprawach.

          • DZIEŃ DZIECKA w klasach 1-3

          • Dzień Dziecka to niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci momentów w roku. Nie ma się co dziwić. Jest to bowiem nie tylko czas prezentów, ale także moc rozmaitych atrakcji. Z tej okazji niespodzianki dla swoich pociech szykują przede wszystkim rodzice, ale również wychowawcy klas robią, co mogą, aby maksymalnie wypełnić ten dzień wesołymi atrakcjami, wspólną zabawą i śmiechem. Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych uczniów klas 1-3. W naszej licznej grupie dzisiejszego dnia cały dzień trwała zabawa. Dzięki takiej odskoczni od tradycyjnych zajęć, uczniowie mogą poczuć się wyjątkowo i na dłużej zapamiętać tę datę! Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z dnia pełnego wrażeń

          • Test Umiejętności Trzecioklasisty

          • We wtorek 30 maja br. uczniowie klas trzecich naszej szkoły pisali sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Sprawdzian, przygotowany przez wydawnictwo NOWA ERA, obejmował wiedzę i umiejętności z edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, społecznej, plastycznej i muzycznej. W ten sposób uczniowie mogli sprawdzić, w jakim stopniu nabyli
            i rozwinęli ważne dla nich kompetencje. To jedyne w swoim rodzaju podsumowanie pierwszych trzech lat nauki uczniów. Wszyscy trzecioklasiści w dobrych nastrojach i w odświętnych strojach przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, który kończy I etap edukacji szkolnej.

        • EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW JUŻ ZA NAMI
          • EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW JUŻ ZA NAMI

          • Tegoroczne egzaminy ósmoklasistów już za nami. Uczniowie przez trzy dni mierzyli się z zadaniami z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Jak wiemy, egzaminu nie można nie zdać, ale jego wynik jest podstawą do kwalifikacji do szkoły licealnej, technikum czy szkoły zawodowej. To wskaźnik wiedzy, umiejętności i ważny etap na drodze rozwoju i edukacji. Jaki poziom zaprezentowali nasi uczniowie? Tego dowiemy się dopiero 3 lipca br.  

            Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

        • Rozkład jazdy autobusów w dniach 23-25 maja 2023r. (egzaminy)
          • Rozkład jazdy autobusów w dniach 23-25 maja 2023r. (egzaminy)

          •  

            Zabrnie:

            8:05    Ciejka

            8:08   Kagan

            8:10   Bigda

            8:12   Stochliński

            8:14   Zabrnie- szkoła

            8:16   Haracz

            8:17   Kosówka- remiza

            8:22   W. Dolne- szkoła

             

            Wola Wadowska

            8:35   Wyzga

            8:36   Pietras

            8:45   Wola Wadowska- szkoła

            8:54   W. Dolne- szkoła

          • Czuwaj wiaro!

          • We czwartek 18 maja 2023 r. gościliśmy w naszych szkolnych murach zespół wokalno-teatralny “GEST” ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.

            Spotkanie z historią, muzyką i tańcem rozpoczęła powitaniem pani dyr. Krystyna Betel, która skierowała kilka słów podziękowań do pana Piotra Masłyka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Zdziarcu. Pani dyrektor, witając uczniów i nauczycieli, zaznaczyła, że być może to początek przyszłej współpracy między szkołami. 

            Grupę wokalno-teatralną “GEST” zapowiedział sam pan dyrektor  Piotr Masłyk. Przedstawił prowadzących zespół nauczycieli oraz krótko opowiedział uczniom i przedszkolakom, co będą mogli zobaczyć na scenie. 

            I zaczęło się!

            Na tle wyświetlanych archiwalnych zdjęć młodzi artyści przedstawiali sceny związane z historią Polski w XX wieku. Widowisko słowno-muzyczne nosiło tytuł „ Czuwaj wiaro!”. Bohaterami były przede wszystkim dzieci, które bardzo często stawały się albo świadkami wielkiej historii, albo ofiarami. Czasami także to dzieci stawały do walki z wrogiem Polski.

            Już w pierwszych scenach widzowie mogli zobaczyć strajkujące we Wrześni dzieci, a potem przenieść się wraz z odtwórcami ról do czasów I wojny światowej i prób odzyskania wolności w roku 1918. Kolejne piosenki wykonywane przez uczniów ze Zdziarca wprowadzały nastrój niepokoju czy nostalgii, by za chwilę muzycznie kierować uwagę widzów w stronę radosnych chwil krótkiej niepodległości. Odpowiednio dobrane zdjęcia z czasów II wojny światowej, muzyka ( w tym piosenki z powstania warszawskiego), dźwięki syren alarmowych i  krótkie etiudy sceniczne przybliżyły naszym uczniom los Polaków  z czasów okupacji hitlerowskiej.

            Występ zakończył krakowiak – polski taniec.

            Brawa widowni są najlepszym wyrazem tego, iż widowisko przyjęto entuzjastycznie i że wywarło ogromne wrażenie na uczestnikach. Gratulujemy pomysłu, zaangażowania w tak ważny projekt szkolny i patriotyczny, życzymy młodym artystom kolejnych sukcesów i spełnienia marzeń.

          • Wyniki Międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny 2023

          • 17 marca  41 uczniów z klas II - VIII zmierzyło się z zadaniami matematycznymi w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

            W tym roku nalepszy wynik i wyróżnienie zdobył uczeń DUNAJ IGOR z klasy II.

            W poszczególnych kategoriach dobre wyniki uzyskali:

            Maluch kl. III

            Kacper Ciuła i Tymoteusz Kupiec

            Maluch kl. IV

            Zuzanna Babiec

            Beniamin kl. V

            Karol Kapinos

            Beniamin kl. VI

            Ksawery Sypek

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.

          • Dwudniowa wycieczka do Warszawy klas 4-7 - I dzień

          • 10 maja o godzinie 4:30 wyruszyliśmy w podróż do Warszawy.

            Gdy dojechaliśmy na miejsce, pierwszym punktem programu był Pałac Kultury i Nauki. Podzieleni na grupy wjechaliśmy na wieżę widokową. Widoki były niesamowite! Warszawa z wysokości 114 metrów odebrała nam mowę. Później nadszedł czas na odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Tam czekały na nas wystawy z interaktywnymi eksponatami, dzięki którym można samodzielnie odkrywać zjawiska i zasady rządzące światem. Nauka poprzez zabawę jest super! Następnie w Planetarium wygodnie zajęliśmy miejsca w fotelach i „odlecieliśmy do gwiazd”.  Około godziny 15:00 zwiedziliśmy Niewidzialną Wystawę. Była to jedna z najbardziej dających do myślenia atrakcji - mogliśmy poczuć się jak osoby niewidome. W ciemnych pomieszczeniach poznawaliśmy rzeczywistość. Musieliśmy wyostrzyć wszystkie zmysły, oprócz wzroku. Było to niemałe wyzwanie, jednak daliśmy radę. Poznaliśmy również bliżej pismo Braille'a.  Czas spędzony w tym miejscu sprawił, że doceniliśmy to, co mamy. Około godziny 20:00 zameldowaliśmy się w hotelu, zjedliśmy obiadokolację, po czym świetnie się bawiliśmy: odwiedzaliśmy kolegów w innych pokojach, rozmawialiśmy.  Na koniec zmęczeni poszliśmy spać, aby odpocząć i przygotować się na kolejną dobę pełną wrażeń.

             Opracowanie: Aleksandra Sroka, kl.VII

          • Dwudniowa wycieczka do Warszawy klas 4-7 - II dzień

          • Drugi dzień wycieczki, 11 maja, zaczęliśmy od śniadania o godzinie 8:00. Około godziny 9:00 podzieleni na grupy zwiedziliśmy Ogrody Łazienek Królewskich, jak i same Łazienki. Przewodnik przekazał nam wiele fascynujących informacji i oprowadził po pomieszczeniach. Dzięki tej atrakcji mogliśmy bliżej poznać epokę oświecenia i fakty z historii Polski. Później nadszedł czas na pyszne lody. Od godziny 12:00 wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Starówce – prawdziwej perle naszej stolicy. Ciekawie opowiedziana historia dotycząca tego miejsca         i okolic zachęciła nas do bliższego poznania Warszawy. Potem mieliśmy również czas na kupienie pamiątek. Około godziny 13:00 wyruszyliśmy w krótką podróż warszawskim metrem na Stadion Narodowy. Przewodnik pokazał nam m.in. trybuny, loże VIP, szatnie        i miejsce do regeneracji piłkarzy po meczu. Przekazał wartościowe treści, które na pewno zostaną w pamięci. O godzinie 15:00 udaliśmy się na obiad do restauracji Literatka na ulicy Krakowskie Przedmieście. Po posiłku odwiedziliśmy Muzeum Iluzji. Ciekawe zabawy, jakie przeprowadził z nami przewodnik, pokazały nam świat z innej- nieznanej nam strony, strony złudzeń. Mieliśmy również czas na swobodne zwiedzenie całej wystawy; było świetnie! Po wyczerpaniu programu wycieczki wyruszyliśmy w drogę powrotną.

            Około godziny 22:30 byliśmy już na parkingu przy szkole. Bardzo miło i pożytecznie  spędziliśmy czas. Mamy nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej.

                                                                                        Opracowanie: Aleksandra Sroka, kl.VII

          • „Poezja zmiękcza serca”

          • „Poezja zmiękcza serca” – przekonali się o tym uczniowie klasy IIIa rozmawiając cały poprzedni tydzień o poezji. Trzecioklasiści podczas lekcji dowiedzieli się kim jest poeta i co to jest poezja, rozwiązywali Quizy i karty pracy związane z omawianą lekturą, stanęli przed zadaniem samodzielnego pisania wierszy: tworzenia rymów, rytmów i zwrotek! Omawiając przy tym lekturę „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” poznali „bziki” Juliana Tuwima i zapoznali się z jego ciekawą twórczością wierszy dla dzieci. Zwieńczeniem tygodnia poezji była recytacja wybranych wierszy z twórczości Juliana Tuwima przed swoimi koleżankami i kolegami To było wyzwanie.... ale każdy uczeń stanął na wysokości zadania. 3a zaprasza na kadry z życia bohatera lektury "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą".

    • Logowanie