• Dzień Dinozaura w przedszkolu

          • 26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura, w związku z tym nasi najmłodsi również chętnie celebrowali ten dzień. Dzieci obejrzały film edukacyjny o tych ogromnych prehistorycznych gadach. Przedszkolaki miały możliwość poruszać się jak T- Rexy, Diplodoki oraz Pterodaktyle w zabawach ruchowych. Głównym punktem programu był list Dinozaura Dinusia, który pozostawił dzieciom przeróżne zadania. Przedszkolaki poczuły się jak prawdziwi paleontolodzy i poszukiwali śladów dinozaurów, czytali ukryte teksty na jajach Dinozaura, wyklejali ich postury plasteliną, a także odnajdywali cienie tych pradawnych zwierząt. Ogromną atrakcją cieszył się wybuch wulkanu, który według jednej z teorii spowodował wyginięcie Dinozaurów. Za wykonanie wszystkich zadań przedszkolaki dostały odznaki i zrobiły pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

          • Dzień Dinozaura

          • Dzień Dinozaura przypada w Polsce na 26 lutego. Wielu maluchów lubi te stworzenia i dlatego Dzień Dinozaura jest uroczyście obchodzony w wielu szkołach. Jest to wspaniała okazja, aby sprawić frajdę młodym ludziom oraz pogłębić wiedzę na temat prehistorycznych gadów.

          • Światowy Dzień Walki z Depresją

          • 23 lutego, w Światowym Dniu Walki z Depresją uczniowie SPE wraz z dziećmi ze świetlicy uczestniczyli w zajęciach związanych właśnie z tym świętem. Tematem przewodnim rozmów były emocje towarzyszące depresji. Uczniowie odgrywali scenki sytuacyjne i omawiali towarzyszące im uczucia. Efektem końcowym było wykonanie "Słoika pozytywnych emocji" jako sposobu radzenia sobie z początkami depresji.

          • Odpowiedzialność prawna nieletnich

          • Dzisiejszego dnia 23 lutego w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie poświęcone tematyce odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na zaproszenie pedagoga odpowiedział mecenas p. Łukasz B. pracujący w Kancelarii Adwokackiej posiadający wieloletnie doświadczenie, który z chęcią poprowadził spotkanie w dwóch grupach dla naszych uczniów.

            Młodzi ludzie są często nieświadomi konsekwencji, jakie mogą wynikać z ich niewłaściwego zachowania. Chodzi tutaj o akty przemocy wobec innych, w tym cyberprzemocy, wagary, kradzieże, sięganie po środki uzależniające, dopalaczy, niewywiązywanie się z obowiązków szkolnych, itp. Edukacja młodych ludzi w tym zakresie jest istotnym środkiem zaradczym, mającym na celu zapobieganie niepożądanym zachowaniom.

            W fachowy, ciekawy sposób przekazał młodzieży ważne informacje, ilustrując je konkretnymi przykładami. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

            Dziękujemy pięknie p. Łukaszowi za lekcję wychowawczą.

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

          • 23 LUTEGO obchodzić będziemy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ. W Polsce nawet 20% młodych ludzi cierpi z powodu zaburzeń depresyjnych, a niektóre dane szacują, że objawy depresji można stwierdzić u co trzeciego nastolatka. Depresja nastolatków to poważna choroba, która może objawiać się uporczywym uczuciem smutku i utratą zainteresowania aktywnościami, które dotychczas sprawiały dziecku przyjemność. Depresja wpływa na sposób myślenia, odczuwania i zachowania nastolatka. Chociaż dotyka ludzi w każdym wieku, jej objawy mogą różnić się u nastolatków i dorosłych. Na grafice przypominamy najważniejsze objawy depresji nastolatków.

          • „Native Speaker w Każdej Szkole”

          • Dzięki współpracy naszej szkoły z platformą Tutlo i programem „Native Speaker w Każdej Szkole”, uczniowie z klasy 1 i 3 mieli dziś okazję porozmawiać i uczestniczyć w lekcji angielskiego z native speakerem. Podczas lekcji, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, ale także zyskali bezcenne doświadczenie komunikacji z osobą z innego kraju. Innowacyjna metoda lekcji online sprawiła, że nauka była dla uczniów fascynująca i pełna interakcji.

            Łucja Buś

          • Lekcja online w ramach DBI

          • W ramach DBI 2024 dnia 20 lutego uczniowie  klasy 6 brali udział  w lekcji online "LEKCJA DBI․ Jadwiga Umel (NASK–PIB): Sok pomarańczowy i dezinformacja․ Co mają wspólnego?" zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.

            W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się co łączy sok pomarańczowy i dezinformację. Prowadząca omówiła jak myśleć krytycznie i nie dać się oszukać w mediach społecznościowych, czemu infulencerzy nie zawsze mają rację. Przekazała sprawdzone metody, jak bronić się przed szkodliwymi treściami w sieci.

            Uczniowie z uwagą uczestniczyli w tej lekcji.

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy zmysłami"

          • "Brudne zadanie" tak brzmiał temat kolejnego zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami". Wyzwaniem uczniów było"przywrócenie życia" starym doniczkom. Jak wskazują zdjęcia uczestnicy całkowicie oddali się temu wyzwaniu. Moc kolorów i ciekawych pomysłów ożywiła wystrój zmienionych doniczek na nowe.

          • Innowacja pedagogiczna "Aktywni terapeutycznie"

          • Za nami już kolejne zrealizowane zadanie w ramach innowacji pedagogicznej "Aktywni terapeutycznie". Uczeń miał doskonałą okazję aby wyrazić swoje emocje i potrzeby w sposób konstruktywny. Na zajęciach wykorzystano elementy arteterapii oraz narzędzia TIK. Igor stworzył pracę "Wymarzone miejsce" przedstswiajac przez to sposób wyrażenia swoich przyszłych marzeń.

        • Ulotki dla rodziców
          • Ulotki dla rodziców

          • Informujemy, iż w naszej szkole została zainstalowana półka zawierająca pełen wachlarz ulotek profilaktycznych. Dowiecie się Państwo i poszerzycie swoją wiedzę w zakresie m.in. przemocy w rodzinie, jak ochronić swoje dziecko, informator: „Komunikacja kluczem do bezpieczeństwa”, przemocy rówieśniczej, wychowanie bez przemocy, cyberprzemocy. „Ochronić się przed przemocą” – poradnik dla osób krzywdzonych i wiele wiele innych.

            Zachęcamy do korzystania i zapoznania się z ulotkami profilaktycznymi. 

          • REKRUTACJA 2024/2025

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. J. Początka w Wadowicach Dolnych ogłasza rekrutację do oddziału przedszkolnego  i  I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025

            Zarządzenie Wójta - Zarzadzenie_Wojta.pdf + załącznik.docx

            Oddział przedszkolny

            Rodzice dzieci aktualnie uczęszczających do oddziału przedszkolnego składają Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego do dnia 05.02.2024 r.

            Jeżeli deklaracja nie wpłynie w terminie dziecko traci zapewnione miejsce i podlega procesowi rekrutacji.

            Rodzice, którzy po raz pierwszy ubiegają się o miejsce dla dziecka w oddziale przedszkolnym, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym i składają Wniosek wraz z załącznikami do 26.02.2024 r.

            Dokumenty należy składać w sekretariacie

            telefon do kontaktu 146668352

            Dokumenty rekrutacyjne –oddział przedszkolny:

             

            -     załączniki do wniosku o przyjęcie  - do pkt. IV wniosku (Zalaczniki_do_pkt_IV_wniosku.doc)

             

            SZKOŁA

            1. ZGŁOSZENIE

            Do klasy pierwszej szkoły podstawowej kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców

            2) WNIOSEK

            Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, w miarę posiadanych wolnych miejsc.
            Rodzice składają w sekretariacie szkoły wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej wraz z załącznikami

            Dokumenty rekrutacyjne – szkoła podstawowa klasa I:

             

            LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

             

            Informuje, że 20.03.2024r., będzie dostępna lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

            POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA

            Procedura rekrutacyjna wymaga, aby rodzice złożyli pisemne oświadczenie o woli podjęcia nauki w klasie I  w naszej szkole od 21.03.2024r. do 25.03.2024r.

            Potwierdzenie woli przzyjęcia Poswiadczenie_woli_przyjecia.docx

          • "Zabawy sztuką"

          • Projekt edukacyjny "Jadalny obraz" to kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawy Sztuką". Uczniowie tworzyli małe jadalne obrazy poprzez ozdabianie ciastek słodkimi dodatkami. Zajęcia dały uczniom upust fantazji i radości. Dla dzieci zabawy kulinarne są ciekawym wyzwaniem wzmacniającym wiarę we własne możliwości i odkrywaniem nowych talentów.

        • Walentynki
          • Walentynki

          • 14 lutego już od wielu lat obchodzone są Walentynki. Jest to święto, które jest okazją do wyznania miłości i życzliwości. Nasza szkoła została w tym dniu udekorowana w czerwone i różowe serca.

            Podczas uroczystego apelu nasza poczta walentynkowa w składzie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wręczyli uczniom upominki.

            Była to wspaniała okazja do celebrowania i okazywania uczuć.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. DBI już dawno wykroczył poza grupę krajów członkowskich UE i obecnie obchodzony jest już w ponad 180 krajach na całym świecie.

            Działajmy razem!

            DBI odbywa się pod hasłem ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”, a tegoroczna 21. edycja inicjatywy skupia się na założeniach europejskiej Strategii na Rzecz Lepszego Internetu dla Dzieci – Better Internet for Kids (BIK+). Celem Strategii jest poprawa jakości usług cyfrowych i przystosowanie ich dla najmłodszych użytkowników, a także gwarancja ochrony i szanowania dzieci w Internecie. 

            Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

             Zabezpiecz swój sprzęt – komputer, telefon, tablet.

             Zainstaluj antywirus, pamiętaj o aktualizacjach, nie klikaj w nieznane linki i nie pobieraj nieznanych załączników.

             Dbaj o swoją prywatność. Skonfiguruj ustawienia prywatności. Nikomu nie udostępniaj swoich danych.

             Szanuj siebie.D baj o swój pozytywny wizerunek w Sieci.        

             Szanuj innych. Nie obrażaj, nie wyzywaj, nie hejtuj.

             Szanuj swój czas. Zachowuj umiar w spędzaniu czasu w Sieci.

             Bądź krytyczny. Nie wszystkie informacje dostępne w Internecie są prawdziwe.

             Pomyśl, zanim wrzucisz.To, co wrzucisz do Sieci, zostaje tam na zawsze.

             Korzystaj z możliwości, jakie daje Internet. Zastanów się, jak możesz wykorzystać jego potencjał.

             Przestrzegaj prawa.Pamiętaj, że regulacje prawne obowiązują również w Internecie.

             Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście.

            W sytuacji zagrożenia on-line poproś o pomoc zaufaną osobę dorosłą. Możesz też zadzwonić pod bezpłatny numer 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży).

             

      • Logowanie