Spotkanie organizacyjne z rodzicami wszystkich klas odbędzie się 8 września 2022r.
klasy I - III o godz. 16:00
kl. IV - VIII o godz. 16:30
Zapraszamy
Spotkanie organizacyjne z rodzicami wszystkich klas odbędzie się 8 września 2022r.
klasy I - III o godz. 16:00
kl. IV - VIII o godz. 16:30
Zapraszamy
Przyjazdy autobusów do szkoły
Popołudniowe odjazdy autobusów spod szkoły
Poniedziałek
Wtorek
Środa
12:40 – pierwszy odwóz
15:10 – drugi odwóz
Czwartek
11:40 – pierwszy odwóz
15:10 – drugi odwóz
Piątek
11:40- pierwszy odwóz
13:30 – drugi odwóz
50,00 zł – I dziecko
25,00 zł – II dziecko i kolejne
Wpłaty należy dokonać do wychowawcy klasy do 16 września 2022r.
Materiały plastyczne
Koniecznie trzeba pamiętać o tym, żeby je podpisać.
1 września 2022r.
1. Przyjazd uczniów autobusem na parking przed kościołem według rozkładu jazdy.
2. Msza św. w Kościele Parafialnym p.w. św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych – godz. 8:00
3. Powrót do budynku szkoły – godz. 8:55
4. Inauguracja roku szkolnego w sali widowiskowo- sportowej – godz. 9:00
5. Spotkanie uczniów z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych - godz. 9:15
6. Odjazd autobusów- ok. godz. 9:35.
Informujemy, że od 1.09.2022 roku nastąpi zmiana wysokości stawki dziennej za żywienie i wyniesie:
zgodnie z aneksem nr 4 do zarządzenia nr 2/2019/2020 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych z dnia 10.12.2019 r. - kliknij
W piątek 24 czerwca 2022 roku odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas VIII. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele o godz. 8:00, a następnie przeszliśmy do szkoły. Pani dyrektor Krystyna Betel serdecznie przywitała zebranych uczniów, rodziców, pracowników szkoły w hali widowiskowo-sportowej i podsumowała kończący się rok szkolny. Podziękowała gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w pracy wychowawczej i dydaktycznej, rodzicom za aktywne uczestnictwo w życiu klas i szkoły, uczniom zaś gratulowała uzyskanych wyników w nauce. Uroczystości miała podniosły charakter, której towarzyszył Sztandar szkoły, przekazanie Sztandaru uczniom klasy VII oraz ślubowanie absolwentów. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klasy 8a i 8b. Następnie nadszedł ważny moment uroczystości – wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa i pamiątkowe dyplomy ukończenia Szkoły Podstawowej oraz nastąpiło wręczenie najlepszym uczniom nagród i dyplomów. Uczniowie klasy VII także pożegnali się z kolegami i koleżankami z klas ósmych, wręczyli im pamiątkowe upominki oraz zaprosili na pożegnalny tort. Pani dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody i dyplomy pozostałym uczniów kl. IV-VII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem. Uczniowie klas najmłodszych zostali nagrodzeni w swoich klasach. Zadowoleni z promocji do następnej klasy możemy udać się na zasłużony wypoczynek.
Wszystkim uczniom życzymy udanych, ciepłych i bezpiecznych wakacji:))))))
Opracowała: Halina Czaja
W dniu 22 czerwca 2022 r. uczniowie klasy IV i kilkoro z V klasy, naszej szkoły, wybrali się na wspólną wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci i zamku w Chęcinach. Wspólna wyprawa rozpoczęła się od poznania zasobów Centrum Nauki. Uczestnicy mogli samodzielnie doświadczać i poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z techniką i nauką – tak jak kiedyś robił to sam wybitny Leonardo da Vinci. Tak więc, szukali odpowiedzi na pytania; Jak działa perspektywa? Jak zbudować most bez użycia gwoździ? Ile wody znajduje się w naszym organizmie i dlaczego? Czy łatwo jest kierować samochodem pod wpływem…? Jakie mięśnie pracują kiedy jedziemy rowerem? Ile mamy siły w rękach? Co sprawia, że mamy prąd? Te i inne pytania pobudzały wyobraźnię i kreatywność naszych uczniów tak, że ciężko było opuścić Centrum. Dlatego też, spędziliśmy jeszcze czas na zewnątrz budynku, gdzie również czekało wiele atrakcji np.; grające klocki, niesamowity labirynt czy nowoczesna siłownia. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek i wspólny posiłek. Po przeżytych doświadczeniach w Centrum Nauki przyszedł czas na wyciszenie i przeżywanie historii „u źródła”, czyli na średniowiecznym zamku w Chęcinach. Już sama droga na jego szczyt była tego wstępem – poznaliśmy na niej krótki rys najstarszych polskich dynastii; Piastów i Jagiellonów., opowiedziany przez szkolnego przewodnika;)) W samym zamku, zbudowanym zgodnie ze sztuką średniowiecza na wysokiej skale, otoczonym grubym murem, z trzema wysokimi wieżami, wiele nas zadziwiło. Najpierw skarbiec pełen skrzyń ze złotem i drogocennymi przedmiotami, potem ogromny wóz wiozący chorągwie, niesamowita galeria herbów, ogromna studnia i wieża widokowa z kościotrupem w lochach. Atrakcją było strzelanie z łuku, przymierzanie hełmów czy jazda na koniu;))
Wycieczka była po prostu nauką poprzez zabawę i dlatego wszyscy uczestnicy wrócili z niej zadowoleni. Kierownik i organizator wycieczki serdecznie dziękuje opiekunom: Pani Joannie Dziewit i Pani Bożenie Dunaj za pomoc i miłą współpracę. Dzieciom za godne reprezentowanie szkoły poza jej murami oraz rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.
Beata Jakubus
Przedszkole
Klasy I – III
Klasy IV – VIII
Tytuł „Czytelnika z pasją” otrzymują:
https://www.giganciprogramowania.edu.pl/
1. Konkurs został przeprowadzony w klasach IV - VIII
2. W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie poszczególnych klas.
3. Konkurs był przeprowadzany raz w miesiącu.
Cele konkursu:
1. Podnoszenie na wyższy poziom umiejętności obliczeń pamięciowych.
2. Stworzenie uczniom okazji do sprawdzenia poziomu swoich umiejętności i porównania go z umiejętnościami innych uczniów.
3. Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów.
4. Dowartościowanie uczniów zainteresowanych matematyką.
Wyniki konkursu:
Klasa IV
I miejsce – Nikola Ździebło
II miejsce – Dawid Pełka
Klasa V
I miejsce – Wiktoria Machaj
II miejsce – Milena Strzyż
Klasa V I
I miejsce – Bartłomiej Kagan
II miejsce – Jakub Świąder
Klasa V II
I miejsce – Kacper Stachura
II miejsce – Karolina Bigda
Klasa VIIIa
I miejsce – Klaudia Strzyż
II miejsce – Emilia Wiśniewska
Klasa VIIIb
I miejsce – Oskar Dyba
II miejsce – Krystian Wyzga
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratuluję!!!
Organizator:
Halina Czaja
10 czerwca przedszkolaki wybrały się do wioski indiańskiej w Zalasowej. W pierwszej części wycieczki dzieci zwiedzały wioskę z przewodnikiem gdzie mogly podziwiać takie eksponaty jak: XIX wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty domowego użytku wraz z opowieścią o życiu Indian. Następnie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi indianie podczas strzelania z łuku, strzelania z dmuchawki bądź w trakcie rzutu włócznią. Jednak to nie koniec atrakcji, dzieci podczas warsztatów wykonały własne naszyjniki i mogły sprawdzić swoje umiejętności podczas toru przeszkód. Po bardzo aktywnie spędzonym dniu przedszkolaki zjadły kiełbaskę z grila i wyruszyły do domu pełne niezapomnianych wrażeń.
10 czerwca uczniowie klas V, VI i VIIIa uczestniczyli w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.
Program wycieczki obejmował „Podania i legendy Ojcowa". Z panią przewodnik spotkaliśmy się na parkingu pod Zamkiem w Pieskowej Skale, następnie wyruszyliśmy pod Maczugę Herkulesa i do zamku. Przewodnik opowiedziała nam historie i legendy związane z tymi obiektami.
Następnie trasa prowadziła dnem Doliny Prądnika od Ruin Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie poprzez malownicze utwory skalne, m.in. Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Jaskinię Krowią, Bramę Krakowską i zespół Skał Góry Koronnej z ukrytą pośród nich Rękawicą. Idąc dalej, przez Wąwóz Ciasne Skałki, na najwyższe wzniesienie w Ojcowskim Parku Narodowym - Górę Chełmową, a na samym jej szczycie zwiedzaliśmy najdłuższą jaskinię na terenie objętym przez park - Grotę Łokietka. Poznaliśmy, jakie legendy i podania ukrywają tutejsze ruiny zamku, skałki i jaskinie a wśród nich Grota Łokietka. Na koniec wycieczki mieliśmy możliwość pieczenia kiełbasek na ognisku oraz zakupu różnych pamiątek. Wszyscy bardzo zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy z wycieczki.
Dziękuję opiekunom wycieczki: pani Czesławie Ciejka, Joannie Dziewit i Marzenie Wesołowskiej oraz uczestnikom za mile spędzony czas.
Kierownik wycieczki - Halina Czaja
Powered by aSc EduPage