Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dobranocek, które jest jedyną tego typu placówką w Polsce, posiadającą unikatowe zbiory związane z hostorią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych dobranocek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej, po godzinie 19.00. Dobranocki wtedy trwały zaledwie 10 minut, a i tak czekało się na nie z niecierpliwością. W zbiorach Muzeum, które oficjalnie zostało otwarte 22 marca w 2009 roku, znajdują się bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne. Są także różnorodne przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci m.in.: wydawnictwa, zabawki, figurki, ceramika, walory filatelistyczne, numizmaty, proporczyki, plakietki, przywieszki, artykuły spożywcze i kosmetyczne, opakowania po słodkościach, przezrocza małoobrazkowe, filmy na szpulach, kasetach i płytach.
Można tu spotkać m.in. Jacka i Agatkę, Gąskę Balbinkę, pieska Reksia wykonanego z klocków Lego, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka, Trzy Misie, Plastusia, Kota Filemona, Smerfy, Pszczółkę Maję, Koziołka Matołka, Wilka i Zająca oraz wiele innych postaci.
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza do zwiedzania i skorzystania z bogatej oferty wystaw czasowych, wydarzeń kulturalnych, projektów edukacyjnych, warsztatów artystycznych, spotkań, konkursów oraz projekcji organizowanych w siedzibie i poza jej murami.
Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w McDonaldzie.
Wyjazd należy do bardzo udanych i owocnych o nowe doświadczenia.
Opracowała mgr Joanna Machnik