• INWENCJA TWÓRCZA KLASY SZÓSTEJ NA DZIEŃ KOBIET

• Jeszcze w lutym uczniowie klasy szóstej wykazali się godną pochwały inwencją twórczą            i napisali scenariusz przedstawienia na Dzień Kobiet.

Inspiracją do działania była pogadanka w klasie o krzywdzeniu kobiet, panienek, dziewczynek… Uczniowie: M. Strzyż, G. Juras, S. Pietras i K. Para stworzyli sztukę pt. „Dbaj o swoje bezpieczeństwo”. Następnie wszyscy uczniowie klasy pod przewodnictwem pani Czesławy Ciejki wystawili widowisko w Święto Kobiet, dołączając krótki rys historyczny tego dnia, piękne sekwencje  o Kobietach , jak również serdeczności:

„Przyjmijcie Drogie Panie i Kochane Koleżanki życzenia:

Niech się smutek w radość zmienia,

Niech Wam płyną dni szczęśliwe.

Abyście z uśmiechem żyły,

Dobrym zdrowiem się cieszyły.”

Piękną dekorację na tablicy szkolnej wykonała pani Kinga Sarna. Dziękujemy.

• Dzień Kobiet w klasach 1-3

• W polskim kalendarzu sporo jest dni, które bywają okazją do miłych gestów, a spośród nich wszystkich taką szczególną datą jest na pewno Święto Kobiet.  To dzień o którym nie wypada zapomnieć. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 właśnie dziś tj. 9 marca świętowali ten ważny dzień.  Pamiętali o nim chłopcy, którzy z tej okazji składali wychowawczyniom i koleżankom serdeczne życzenia oraz  obdarowywali je wiosennym kwiatkiem lub słodką niespodzianką. Dziewczynki z 1 klasy dostały oryginalne poduszki z napisem "Super dziewczyna", które na pewno nieraz wykorzystają.  Panowie w szczególny sposób dbali  o to, aby tego dnia żadna kobietka nie chodziła ze smutną miną. Dziewczynki były zachwycone! Bardzo dziękujemy za pamięć chłopaki ;) Składamy również podziękowania wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w pomoc naszym małym dżentelmenom by wypadli w oczach małych dam jak najlepiej.

Opracowała:

Katarzyna Pietras

• Dzień Kobiet w przedszkolu

„Byś kobietą, być kobietą….”
            Słowa tej piosenki wykonanej przez Alicję Majewską idealnie wpasowują się w dzisiejszy dzień. A jest to Dzień Kobiet, dzień w którym zarówno małe jak i duże kobiety zasługują na chwilę uznania. Tak było również w naszym przedszkolu. Dziewczynki jak i chłopcy dowiedzieli się dziś jakie święto obchodzimy i według koncepcji pedagogiki F. Froebla stworzyli piękne bukiety kwiatów z darów. Następnie przedszkolaki miały możliwość poczuć się jak dorośli biorąc udział w teleturnieju „Milionerzy” , każdy mógł spróbować swoich sił i zagrać o „milion”. Po emocjonujących rozgrywkach dzieci świętowały przy pysznych ciastka i napoju , a na końcu dziewczynki jak i chłopcy zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez Radę Rodziców.
        • Czas pracy świetlicy

• Czas pracy świetlicy w dni wolne od zajęć dydaktycznych:

- w dniach rekolekcji  w godz. 6:00 - 16:00

- dnia 13 marca 2023  w godz. 6:00 - 16:00

• TROFEA ZA RECYTACJĘ

• 2 marca 2023 r.  w naszej szkole odbyła się II edycja  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego            pt. „ Poezja z uśmiechem”. Celem konkursu było popularyzowanie utworów o nastroju pogodnym, pełnym optymizmu i humoru, rozwijanie zainteresowań literackich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie talentów.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkoły.  Wzięło w nim udział 23 przedstawicieli klas.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale, pięknie recytując wybrane przez siebie utwory. Komisja konkursowa stanęła przed poważnym wyzwaniem, jakim było wytypowanie zwycięzców. Ostatecznie przyjęto następującą klasyfikację miejsc:

I kategoria wiekowa -  klasy  II-III:

I miejsce – Zofia Bielaszka, Joanna Kusek,

II miejsce – Oskar Ździebło,

III miejsce – Zuzanna Żak,

Wyróżnienia: Aleksander Irla, Tymoteusz Kupiec, Sara Maziarz.

II kategoria wiekowa – klasy  IV-VI

I miejsce – Ksawery Sypek, Zuzanna Babiec,

II miejsce – Dominika Bigda,

III miejsce – Milena Strzyż.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział a laureatom składamy gratulacje!

• Konkursy matematyczne z okazji Dnia liczby π

• Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursach z okazji Dnia Liczby π (PI), który obchodzony jest oczywiście 3.14 (14 marca).

1. Plakat „Portret liczby π” lub model przestrzenny liczby π.

Plakaty powinny być formatu A3 lub A4.

Forma przestrzenna symbolu liczby π, może być wykonana w dowolnej technice ale musi to być kompozycja trójwymiarowa.

2. „Pi – rebus” – ułóż rebus na temat liczby π.

Rebus powinien być dostarczony na kartce A3 lub A4.

Prace konkursowe składać należy u nauczycieli matematyki do dnia 10.03.2023 r.
            Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Szóstki i piątki z matematyki to kusząca nagroda, zwłaszcza, że w tych konkursach mają wszyscy!

Zachęcamy również do obejrzenia filmu i wykonania ciekawych zadań dotyczących liczby Pi.