W dniu 01.06 klasa 4, 5 oraz kilku uczniów z klasy 6 i 7 wraz z opiekunami pojechali do Parku Linowego aby uczcić Dzień Dziecka. Zostaliśmy ugoszczeni i przeszkoleni przez Panów Dudków, właścicieli Parku Rodzinnego "Dudek" w Burzynie koło Tuchowa. Atrakcji było co nie miara: uczniowie przechodzili przez różne wymyślne, dopasowane poziomem trudności przeszkody, zjeżdżali na tyrolce oraz wspinali się na ściance. W miedzy czasie uczniowie korzystali z placu zabaw oraz boiska do piłki nożnej gdzie rozgrywali mecze piłkarskie. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznymi kiełbaskami. To był cudowny dzień! Pełen atrakcji oraz niezapomnianych wrażeń!
Wydarzenia
Wycieczka do Parku Linowego
- 56
Pieniny, piękne Pieniny
- 1
Czas mija szybko. Już niedługo zakończenie roku szkolnego, a uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej wzięli udział w wyjeździe w Pieniny. Od klasy 4 uczniowie Szkoły Podstawowej z Wadowic Górnych i z Wadowic Dolnych wyruszali na wspólne wyprawy. To był zawsze czas na poznanie się, zintegrowanie i zaprzyjaźnienie. Ostatnie pięć lat to wspólne wyjazdy do kina i na przedstawienia teatralne. Tak niedawno przecież wyruszali jako czwartoklasiści do krakowskiego ZOO, a w klasie siódmej odwiedzili kopalnię soli w Wieliczce. W tym roku szkolnym byli w Beskidzie Śląskim i w KL Auschwitz-Birkenau. Na zakończenie nauki postanowili jeszcze raz wspólnie przemierzyć górskie szlaki. Do ósmoklasistów dołączyli chłopcy z klasy 6 B z Wadowic Górnych. Wycieczka odbyła się 29 i 30 maja. W pierwszym dniu grupa młodych turystów wraz z panią przewodnik i opiekunami zdobywała Trzy Korony i Zamkową. Z uwagą słuchali o Pienińskim Parku Narodowym, tutejszej przyrodzie i przełomie Dunajca. Na Palenicy próbowali swych sił na torze saneczkowym, by potem deptakiem powędrować z bagażami do schroniska PTTK Orlica. Kolacja, nocleg i śniadanie. Drugiego dnia uczestnicy wyjazdu zobaczyli pracę elektrowni wodnej w Niedzicy i sprawdzili swoją kondycję, spacerując po hali maszyn i generatorów, a potem wchodząc po schodach na koronę zapory głównej. W tym dniu odbył się także rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Z pokładu statku „Halny” podziwiać można było panoramę zamku Niedzicy i w Czorsztynie. Niestety, co dobre szybko się kończy. Po krótkim posiłku w Nowym Sączu grupa uczniów wraz z opiekunami wróciła do domu. Pieniny, piękne Pieniny zostały za nimi. Do zobaczenia już na innych wyprawach.
DZIEŃ DZIECKA w klasach 1-3
Dzień Dziecka to niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci momentów w roku. Nie ma się co dziwić. Jest to bowiem nie tylko czas prezentów, ale także moc rozmaitych atrakcji. Z tej okazji niespodzianki dla swoich pociech szykują przede wszystkim rodzice, ale również wychowawcy klas robią, co mogą, aby maksymalnie wypełnić ten dzień wesołymi atrakcjami, wspólną zabawą i śmiechem. Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych uczniów klas 1-3. W naszej licznej grupie dzisiejszego dnia cały dzień trwała zabawa. Dzięki takiej odskoczni od tradycyjnych zajęć, uczniowie mogą poczuć się wyjątkowo i na dłużej zapamiętać tę datę! Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z dnia pełnego wrażeń
52
Test Umiejętności Trzecioklasisty
We wtorek 30 maja br. uczniowie klas trzecich naszej szkoły pisali sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Sprawdzian, przygotowany przez wydawnictwo NOWA ERA, obejmował wiedzę i umiejętności z edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, społecznej, plastycznej i muzycznej. W ten sposób uczniowie mogli sprawdzić, w jakim stopniu nabyli
i rozwinęli ważne dla nich kompetencje. To jedyne w swoim rodzaju podsumowanie pierwszych trzech lat nauki uczniów. Wszyscy trzecioklasiści w dobrych nastrojach i w odświętnych strojach przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, który kończy I etap edukacji szkolnej.2
Projekt "Biało-Czerwone Mury Historii"
EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW JUŻ ZA NAMI
Tegoroczne egzaminy ósmoklasistów już za nami. Uczniowie przez trzy dni mierzyli się z zadaniami z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. Jak wiemy, egzaminu nie można nie zdać, ale jego wynik jest podstawą do kwalifikacji do szkoły licealnej, technikum czy szkoły zawodowej. To wskaźnik wiedzy, umiejętności i ważny etap na drodze rozwoju i edukacji. Jaki poziom zaprezentowali nasi uczniowie? Tego dowiemy się dopiero 3 lipca br.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.
Najważniejsze informacje dotyczące egzaminów ósmoklasisty
Rozkład jazdy autobusów w dniach 23-25 maja 2023r. (egzaminy)
Zabrnie:
8:05 Ciejka
8:08 Kagan
8:10 Bigda
8:12 Stochliński
8:14 Zabrnie- szkoła
8:16 Haracz
8:17 Kosówka- remiza
8:22 W. Dolne- szkoła
Wola Wadowska
8:35 Wyzga
8:36 Pietras
8:45 Wola Wadowska- szkoła
8:54 W. Dolne- szkoła
Zarządzenie dyrektora
Czuwaj wiaro!
- 3
We czwartek 18 maja 2023 r. gościliśmy w naszych szkolnych murach zespół wokalno-teatralny “GEST” ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.
Spotkanie z historią, muzyką i tańcem rozpoczęła powitaniem pani dyr. Krystyna Betel, która skierowała kilka słów podziękowań do pana Piotra Masłyka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Zdziarcu. Pani dyrektor, witając uczniów i nauczycieli, zaznaczyła, że być może to początek przyszłej współpracy między szkołami.
Grupę wokalno-teatralną “GEST” zapowiedział sam pan dyrektor Piotr Masłyk. Przedstawił prowadzących zespół nauczycieli oraz krótko opowiedział uczniom i przedszkolakom, co będą mogli zobaczyć na scenie.
I zaczęło się!
Na tle wyświetlanych archiwalnych zdjęć młodzi artyści przedstawiali sceny związane z historią Polski w XX wieku. Widowisko słowno-muzyczne nosiło tytuł „ Czuwaj wiaro!”. Bohaterami były przede wszystkim dzieci, które bardzo często stawały się albo świadkami wielkiej historii, albo ofiarami. Czasami także to dzieci stawały do walki z wrogiem Polski.
Już w pierwszych scenach widzowie mogli zobaczyć strajkujące we Wrześni dzieci, a potem przenieść się wraz z odtwórcami ról do czasów I wojny światowej i prób odzyskania wolności w roku 1918. Kolejne piosenki wykonywane przez uczniów ze Zdziarca wprowadzały nastrój niepokoju czy nostalgii, by za chwilę muzycznie kierować uwagę widzów w stronę radosnych chwil krótkiej niepodległości. Odpowiednio dobrane zdjęcia z czasów II wojny światowej, muzyka ( w tym piosenki z powstania warszawskiego), dźwięki syren alarmowych i krótkie etiudy sceniczne przybliżyły naszym uczniom los Polaków z czasów okupacji hitlerowskiej.
Występ zakończył krakowiak – polski taniec.
Brawa widowni są najlepszym wyrazem tego, iż widowisko przyjęto entuzjastycznie i że wywarło ogromne wrażenie na uczestnikach. Gratulujemy pomysłu, zaangażowania w tak ważny projekt szkolny i patriotyczny, życzymy młodym artystom kolejnych sukcesów i spełnienia marzeń.
Wyniki Międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny 2023
17 marca 41 uczniów z klas II - VIII zmierzyło się z zadaniami matematycznymi w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
W tym roku nalepszy wynik i wyróżnienie zdobył uczeń DUNAJ IGOR z klasy II.
W poszczególnych kategoriach dobre wyniki uzyskali:
Maluch kl. III
Kacper Ciuła i Tymoteusz Kupiec
Maluch kl. IV
Zuzanna Babiec
Beniamin kl. V
Karol Kapinos
Beniamin kl. VI
Ksawery Sypek
Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.
Dwudniowa wycieczka do Warszawy klas 4-7 - I dzień
10 maja o godzinie 4:30 wyruszyliśmy w podróż do Warszawy.
90Gdy dojechaliśmy na miejsce, pierwszym punktem programu był Pałac Kultury i Nauki. Podzieleni na grupy wjechaliśmy na wieżę widokową. Widoki były niesamowite! Warszawa z wysokości 114 metrów odebrała nam mowę. Później nadszedł czas na odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Tam czekały na nas wystawy z interaktywnymi eksponatami, dzięki którym można samodzielnie odkrywać zjawiska i zasady rządzące światem. Nauka poprzez zabawę jest super! Następnie w Planetarium wygodnie zajęliśmy miejsca w fotelach i „odlecieliśmy do gwiazd”. Około godziny 15:00 zwiedziliśmy Niewidzialną Wystawę. Była to jedna z najbardziej dających do myślenia atrakcji - mogliśmy poczuć się jak osoby niewidome. W ciemnych pomieszczeniach poznawaliśmy rzeczywistość. Musieliśmy wyostrzyć wszystkie zmysły, oprócz wzroku. Było to niemałe wyzwanie, jednak daliśmy radę. Poznaliśmy również bliżej pismo Braille'a. Czas spędzony w tym miejscu sprawił, że doceniliśmy to, co mamy. Około godziny 20:00 zameldowaliśmy się w hotelu, zjedliśmy obiadokolację, po czym świetnie się bawiliśmy: odwiedzaliśmy kolegów w innych pokojach, rozmawialiśmy. Na koniec zmęczeni poszliśmy spać, aby odpocząć i przygotować się na kolejną dobę pełną wrażeń.
Opracowanie: Aleksandra Sroka, kl.VII
Dwudniowa wycieczka do Warszawy klas 4-7 - II dzień
- 130
Drugi dzień wycieczki, 11 maja, zaczęliśmy od śniadania o godzinie 8:00. Około godziny 9:00 podzieleni na grupy zwiedziliśmy Ogrody Łazienek Królewskich, jak i same Łazienki. Przewodnik przekazał nam wiele fascynujących informacji i oprowadził po pomieszczeniach. Dzięki tej atrakcji mogliśmy bliżej poznać epokę oświecenia i fakty z historii Polski. Później nadszedł czas na pyszne lody. Od godziny 12:00 wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Starówce – prawdziwej perle naszej stolicy. Ciekawie opowiedziana historia dotycząca tego miejsca i okolic zachęciła nas do bliższego poznania Warszawy. Potem mieliśmy również czas na kupienie pamiątek. Około godziny 13:00 wyruszyliśmy w krótką podróż warszawskim metrem na Stadion Narodowy. Przewodnik pokazał nam m.in. trybuny, loże VIP, szatnie i miejsce do regeneracji piłkarzy po meczu. Przekazał wartościowe treści, które na pewno zostaną w pamięci. O godzinie 15:00 udaliśmy się na obiad do restauracji Literatka na ulicy Krakowskie Przedmieście. Po posiłku odwiedziliśmy Muzeum Iluzji. Ciekawe zabawy, jakie przeprowadził z nami przewodnik, pokazały nam świat z innej- nieznanej nam strony, strony złudzeń. Mieliśmy również czas na swobodne zwiedzenie całej wystawy; było świetnie! Po wyczerpaniu programu wycieczki wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Około godziny 22:30 byliśmy już na parkingu przy szkole. Bardzo miło i pożytecznie spędziliśmy czas. Mamy nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej.
Opracowanie: Aleksandra Sroka, kl.VII
Projekt Edukacyjny Gramy zmysłami
- 22
„Poezja zmiękcza serca”
„Poezja zmiękcza serca” – przekonali się o tym uczniowie klasy IIIa rozmawiając cały poprzedni tydzień o poezji. Trzecioklasiści podczas lekcji dowiedzieli się kim jest poeta i co to jest poezja, rozwiązywali Quizy i karty pracy związane z omawianą lekturą, stanęli przed zadaniem samodzielnego pisania wierszy: tworzenia rymów, rytmów i zwrotek! Omawiając przy tym lekturę „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” poznali „bziki” Juliana Tuwima i zapoznali się z jego ciekawą twórczością wierszy dla dzieci. Zwieńczeniem tygodnia poezji była recytacja wybranych wierszy z twórczości Juliana Tuwima przed swoimi koleżankami i kolegami To było wyzwanie.... ale każdy uczeń stanął na wysokości zadania. 3a zaprasza na kadry z życia bohatera lektury "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą".
30
DZIEŃ STRAŻAKA
4 maja obchodzony jest międzynarodowy Dzień Strażaka i to właśnie w tym dniu jednostka OSP Wadowice Dolne odwiedziła mury naszej szkoły. Druhowie zademonstrowali przedszkolakom i wszystkim uczniom jak wygląda sprzęt gaśniczy, opowiedzieli o swojej pracy i przeszkolili wszystkich z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Serdecznie dziękujemy strażakom za cenne lekcje i liczymy, że jeszcze odwiedzą naszą szkolną społeczność.
41
WIWAT 3 Maj !!!!
3 Maja – to dzień, który jest wspaniałą okazją , by uzmysłowić dzieciom oraz młodzieży rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Dodatkowo daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski. Jednym z organizatorów gminnych obchodów Konstytucji 3 Maja była Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Początka w Wadowicach Dolnych. Odczytanie najważniejszych założeń Konstytucji 3 Maja, wspólnie odśpiewany hymn Polski, oglądanie polskiego tańca narodowego "Krakowiaka" to zaledwie kilka punktów uroczystości. W tym dniu nasi uczniowie godnie reprezentowali sztandar szkoły podczas uroczystej mszy świętej a następnie byli odpowiedzialni za oprawę słowno - muzyczną. Zapraszamy do foto-relacji.
9
Konkurs fotograficzny
- 6
W naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny pt." Moja miejscowość jest ciekawa" w ramach podsumowania Projektu Edukacyjnego "Razem przez świat". Dedykowany był dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było: uwrażliwienie na wartości kulturowe środowiska rodzinnego oraz wspólnoty lokalnej; budzenie fantazji, wyobraźni oraz ekspresji artystycznej, uwrażliwienie na piękno przyrody w miejscu zamieszkania, inspirowanie do samodzielnego poszukiwania i gromadzenia informacji na określony temat oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych.
Uczniowie zaprezentowali na swoich fotografiach najciekawsze zakątki swojej okolicy.
Uczniowie, którzy zdobyli I miejsce:
Kacper Strycharz
Wiktor Kupiec
Tymoteusz Kupiec
Uczniowie, którzy zdobyli II miejsce:
Sandra Kupiec
Joanna Kusek
Uczniowie, którzy zdobyli III miejsce:
Hubert Midura
Jakub Ogorzałek
Uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia:
Aleksandra Pietras
Nadia Rupieć
Mikołaj Kusek
Igor Kapinos
Nikodem Świąder
Sara Maziarz
Lena Maziarz
Piotr Kapinos
Dziękujemy za duże zaangażowanie i kreatywność uczniów.
Organizatorzy: Agnieszka Wróbel, Marzena Wesołowska
Wywiadówka
Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę w dniu 28 kwietnia 2023r. (piątek)
- godz. 15.30 - klasy I - III w salach z wychowawcami,
- godz. 16.00 - spotkanie ogólne dla rodziców uczniów klas I - VIII - hala sportowa,
- godz. 16:30 - klasy IV - VIII w salach z wychowawcami.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie