• Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada obchodzony jest międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku przedszkolaki z naszej szkoły postanowiły uczcić ten dzień w trochę innej formie. Z uśmiechem na twarzy wybraliśmy się bowiem do Sali Zabaw „Wywrotki” by wspólnie z Królewną śnieżką i Czarownicą spędzić niesamowite chwile. Nie zabrakło wspólnych zabaw z bohaterami bajek jak i czasu na swobodną zabawę. Po pełnym dniu wrażeń dzieci zjadły frytki i udały się z powrotem do przedszkola.

• KONKURS MATEMATYCZNY PINGWIN

• Zapraszam wszystkich uczniów klas IV - VIII  do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym - Pingwin z matematyki. Konkurs Pingwin przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII). Każdy z przygotowanych testów składa się z 30 pytań. Do każdego pytania podane są cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden jest prawidłowy. Każda z odpowiedzi jest punktowana. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 punkt. Jeżeli zawodnik nie udzieli odpowiedzi na dane pytanie otrzymuje 0 punktów.

Uczeń, który wyraża chęć przystąpienia do konkursu, wpłaca wpisowe w wysokości 14,00 zł.

Informacje o zakresie treści programowych z każdej klasy na konkurs są dostępne na stronie https://www.edi.edu.pl/matematyka

Konkurs z matematyki odbędzie się: 21.11.2022 r. - Pingwin

Zapraszam do udziału i zapisywania się do piątku 10 listopada 2022r.

Szkolny koordynator konkursu

Halina Czaja

• Pamiętamy

• 28 października wszystkie grupy przedszkolne wraz z wychowawczyniami udały się na cmentarz aby złożyć kwiaty i znicze na grobie byłego Kierownika naszej szkoły.

• Pamiętamy …

• W dniu 28 października uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą wybrali się na pobliski cmentarz w Wadowicach Dolnych niedaleko szkoły. Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu.Podczas wspólnego spaceru alejkami cmentarza, zatrzymywaliśmy się przy starych bezimiennych grobach byuczniowie mogli zapalić znicz i minutą ciszy uczcićich pamięć w tym zapomnianych, poległych żołnierzy. Wizyta na cmentarzu była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat przeszłości naszej ojczyzny. Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w tej historycznej wędrówce.

Wychowawca:

Katarzyna Pietras

• Pasowanie uczniów klasy pierwszej

• 27 października 2022 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia, klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Akt pasowania każdego z uczniów kolorowym ołówkiem dokonała Dyrektor Szkoły pani Krystyna Betel. Tym samym uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do społeczności uczniowskiej.

Klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami uroczyście przywitały nowych uczniów.

Uroczystość przygotowały wychowawca A. Wróbel i nauczyciel wspomagający M.Wesołowska oraz wychowawcy klas trzecich B.Syper i K.Pietras.