• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

          • W piątek  24 czerwca 2022 roku odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas VIII. Tradycyjnie rozpoczęliśmy  Mszą Św. w kościele o godz. 8:00, a następnie przeszliśmy do szkoły. Pani dyrektor  Krystyna Betel serdecznie przywitała zebranych uczniów, rodziców, pracowników szkoły w hali widowiskowo-sportowej i podsumowała kończący się rok szkolny. Podziękowała gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w pracy wychowawczej i dydaktycznej, rodzicom za aktywne uczestnictwo w życiu klas i szkoły, uczniom zaś gratulowała uzyskanych wyników w nauce. Uroczystości miała podniosły charakter, której towarzyszył Sztandar szkoły, przekazanie Sztandaru uczniom klasy VII oraz ślubowanie absolwentów. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klasy 8a i 8b. Następnie nadszedł ważny moment  uroczystości –  wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa i pamiątkowe dyplomy ukończenia Szkoły Podstawowej oraz nastąpiło wręczenie najlepszym uczniom nagród i dyplomów. Uczniowie klasy VII także pożegnali się z kolegami i koleżankami z klas ósmych, wręczyli im pamiątkowe upominki oraz zaprosili na pożegnalny tort. Pani dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody i dyplomy pozostałym uczniów kl. IV-VII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem. Uczniowie klas najmłodszych zostali nagrodzeni w swoich klasach. Zadowoleni z promocji do następnej klasy możemy udać się na zasłużony wypoczynek. 

            Wszystkim uczniom życzymy udanych, ciepłych  i bezpiecznych wakacji:))))))

            Opracowała: Halina Czaja

          • Wycieczką na powitanie lata i pożegnanie ze szkołą😊😁 do Centrum Nauki Leonardo da Vinci i zamku w Chęcinach.

          •     W dniu 22 czerwca 2022 r. uczniowie klasy IV  i kilkoro z V klasy,  naszej szkoły, wybrali się na wspólną wycieczkę do Centrum  Nauki Leonardo da Vinci  i zamku w Chęcinach. Wspólna wyprawa rozpoczęła się od poznania zasobów Centrum Nauki. Uczestnicy mogli samodzielnie doświadczać i poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z techniką i nauką – tak jak kiedyś robił to sam wybitny Leonardo da Vinci.  Tak więc, szukali odpowiedzi na pytania; Jak działa perspektywa? Jak zbudować most bez użycia gwoździ? Ile wody znajduje się w naszym organizmie  i dlaczego?  Czy łatwo jest kierować samochodem pod wpływem…? Jakie mięśnie pracują kiedy jedziemy rowerem?  Ile mamy siły w rękach? Co sprawia, że mamy prąd?  Te i inne pytania pobudzały wyobraźnię i  kreatywność  naszych uczniów tak, że ciężko było opuścić  Centrum. Dlatego też, spędziliśmy jeszcze czas na zewnątrz budynku, gdzie również czekało wiele atrakcji np.; grające klocki, niesamowity labirynt czy nowoczesna siłownia.  Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek i wspólny posiłek. Po przeżytych doświadczeniach w Centrum Nauki przyszedł czas na wyciszenie i przeżywanie historii „u źródła”, czyli na średniowiecznym zamku w Chęcinach. Już sama droga na jego szczyt była tego wstępem – poznaliśmy na niej krótki rys najstarszych polskich dynastii; Piastów i Jagiellonów., opowiedziany przez  szkolnego przewodnika;))       W samym zamku, zbudowanym zgodnie ze sztuką średniowiecza na wysokiej skale, otoczonym  grubym murem, z trzema wysokimi wieżami, wiele nas zadziwiło. Najpierw skarbiec pełen skrzyń ze złotem i drogocennymi przedmiotami, potem ogromny wóz  wiozący chorągwie, niesamowita galeria herbów, ogromna studnia i wieża widokowa z kościotrupem w lochach. Atrakcją było strzelanie z łuku, przymierzanie hełmów czy jazda na koniu;))
            Wycieczka była po prostu nauką poprzez zabawę i dlatego wszyscy uczestnicy wrócili z niej zadowoleni.        Kierownik i organizator wycieczki serdecznie dziękuje opiekunom: Pani Joannie Dziewit i  Pani Bożenie Dunaj za pomoc i miłą współpracę. Dzieciom za  godne  reprezentowanie szkoły poza jej murami oraz rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.  

            Beata Jakubus

        • Najlepsi czytelnicy w roku szkolnym 2021/22
          • Najlepsi czytelnicy w roku szkolnym 2021/22

          • Przedszkole

            1. Nikola Galica – 68 kiążek

            Klasy I – III

            1. Milena Kapinos – 72 książki
            2. Katarzyna Strycharz  – 50 książek
            3. Aleksander Irla – 44 książki

            Klasy IV – VIII

            1. Mateusz Knot – 156 książek
            2. Aleksandra Ślęczkowska – 69 książek
            3. Klaudia Strzyż – 67 książek

            Tytuł „Czytelnika z pasją” otrzymują:

            1. Nikola Galica - przedszkole
            2. Milena Kapinos -  w kategorii klas I-III
            3. Mateusz Knot – w kategorii klas IV-VIII.
          • Wyniki szkolnego konkursu matematycznego "Rachmistrz pamięciowy"

          • 1. Konkurs został przeprowadzony w klasach IV - VIII

            2. W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie poszczególnych klas.

            3. Konkurs był przeprowadzany raz w miesiącu.

            Cele konkursu:

            1. Podnoszenie na wyższy poziom umiejętności obliczeń pamięciowych.

            2. Stworzenie uczniom okazji do sprawdzenia poziomu swoich umiejętności i porównania go z umiejętnościami innych uczniów.

            3. Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów.

            4. Dowartościowanie uczniów zainteresowanych matematyką.

            Wyniki konkursu:

            Klasa IV

            I miejsce – Nikola Ździebło

            II miejsce – Dawid Pełka

            Klasa V

            I miejsce – Wiktoria Machaj

            II miejsce – Milena Strzyż

            Klasa V I

            I miejsce – Bartłomiej Kagan

            II miejsce – Jakub Świąder

            Klasa V II

            I miejsce – Kacper Stachura

            II miejsce – Karolina Bigda

            Klasa VIIIa

            I miejsce – Klaudia Strzyż

            II miejsce – Emilia Wiśniewska

            Klasa VIIIb

            I miejsce – Oskar Dyba

            II miejsce – Krystian Wyzga

            Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. 

            Gratuluję!!!

             

            Organizator:

            Halina Czaja

          • Przedszkolaki w wiosce indiańskiej

          • 10 czerwca przedszkolaki wybrały się do wioski indiańskiej w Zalasowej. W pierwszej części wycieczki dzieci zwiedzały wioskę z przewodnikiem gdzie mogly podziwiać takie eksponaty jak: XIX wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty domowego użytku wraz z opowieścią o życiu Indian. Następnie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi indianie podczas strzelania z łuku, strzelania z dmuchawki bądź w trakcie rzutu włócznią. Jednak to nie koniec atrakcji, dzieci podczas warsztatów wykonały własne naszyjniki i mogły sprawdzić swoje umiejętności podczas toru przeszkód. Po bardzo aktywnie spędzonym dniu przedszkolaki zjadły kiełbaskę z grila i wyruszyły do domu pełne niezapomnianych wrażeń.

          • Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

          • 10 czerwca uczniowie klas V, VI i VIIIa uczestniczyli w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.

            Program  wycieczki obejmował „Podania i legendy Ojcowa". Z panią przewodnik spotkaliśmy się na parkingu pod Zamkiem w Pieskowej Skale, następnie  wyruszyliśmy pod Maczugę Herkulesa i do zamku. Przewodnik opowiedziała nam historie i legendy związane z tymi obiektami.

            Następnie trasa prowadziła dnem Doliny Prądnika od Ruin Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie poprzez malownicze utwory skalne, m.in. Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Jaskinię Krowią, Bramę Krakowską i zespół Skał Góry Koronnej z ukrytą pośród nich Rękawicą. Idąc dalej, przez Wąwóz Ciasne Skałki, na najwyższe wzniesienie w Ojcowskim Parku Narodowym - Górę Chełmową, a na samym jej szczycie zwiedzaliśmy najdłuższą jaskinię na terenie objętym przez park - Grotę Łokietka. Poznaliśmy, jakie legendy i podania ukrywają tutejsze ruiny zamku, skałki i jaskinie a wśród nich Grota Łokietka. Na koniec wycieczki mieliśmy możliwość pieczenia kiełbasek na ognisku oraz zakupu różnych pamiątek. Wszyscy bardzo zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy z wycieczki.

            Dziękuję opiekunom wycieczki: pani Czesławie Ciejka, Joannie Dziewit i Marzenie Wesołowskiej oraz uczestnikom za mile spędzony czas.

             Kierownik wycieczki - Halina Czaja

             

          • Wycieczka przedszkolaków do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu

          • W dniu 8 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Nasi najmłodsi uczniowie mogli się tam zapoznać z trudną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracą strażaka. Na początku dzieci obejrzały, krótki film edukacyjny dotyczący pracy w PSP, obejrzały nowoczesny sprzęt, jakim posługują się strażacy w swojej codziennej pracy, ratując ludzi z pożarów czy wypadków, a następnie udały się na garaże z samochodami strażackimi, gdzie mogły zobaczyć jak wygląda wyjazd strażaków do akcji ratunkowej. Dzieci mogły poczuć się również przez chwilę jak prawdziwi strażacy, zakładając hełmy i lejąc wodę z węża. Dzięki ciekawemu opowiadaniu kpt. Piotra Ortyla, który był naszym przewodnikiem przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz utrwalili numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając dyplom.

            Z wycieczki uczniowie wrócili pełni niezapomnianych wrażeń.

          • DZIEŃ DZIECKA

          • „Kiedy śmieję się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

            Dziś zdecydowanie nie zabrakło uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków, świętowaliśmy bowiem dzień dziecka. Na początku dzieci miały możliwość poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze przygód podczas zabawy w podchody. Przedszkolaki szukały wskazówek, rozwiązywały zadania albo wykonywały trudne ćwiczenia jak np. podskoki na jednej nodze czy „zastygnięcie” na 20 sekund z śmieszną miną, nie zabrakło też możliwości rozwijania umiejętności czytania. Wszystko to doprowadziło do odnalezienia skarbu i certyfikatu małego odkrywcy. Po trudnym zadaniu na dzieci czekało wyjście do sklepu po pyszne lody, jednak to nie koniec dzisiejszych atrakcji. Kolejnym krokiem było rozwijanie umiejętności plastycznych poprzez rysowanie przepięknych obrazów kredą na kostce przed szkołą jak i malowanie farbami na folii rozwiniętej wśród drzew. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi świetnie się bawili, a ich starsi koledzy również włączyli się do wspólnego świętowania by poczuć magię bycia dzieckiem. Życzymy więc wszystkim aby każdy zachował tą dziecięcą radość w sobie samym.

          • Kangur matematyczny KANGUR MATEMATYCZNY 2022

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

            Konkurs odbył się 17 marca 2022 r. 

            Konkurs ma charakter jednorazowego testu.

            Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res.

            Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

            W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas II – VIII.

            Uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w rozwiązywaniu nietypowych zadań.

            Najlepiej z zadaniami poradzili sobie Bartek Kagan kl. VI oraz Dawid Pełka kl. IV.

             

             

            Koordynator konkursu

            Halina Czaja

             

      • Logowanie