• nasze uroczystości

• W piątek 14 lutego 2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki".

Dzieci  z oddziału przedszkolnego tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały  wspólną zabawę. Z tej okazji udekorowaliśmy również salę czerwonymi serduszkami oraz walentynkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz Patronem Dnia Zakochanych.

Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Dzieci wspólnie bawiły się m.in. przy piosence: "Mam serduszko, wielkie serce", układały walentynkowe puzzle, rozwiązywały zagadki pt. "Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?"

Wszystkie przedszkolaki w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach.

W dniu 23.09.2019r. przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Na kilka dni przed sprzątaniem, dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Rozmawialiśmy o konieczności nie śmiecenia i nie niszczenia przyrody. Dzieci  uczyły się segregowania śmieci. Gdy nadszedł dzień sprzątania, przedszkolaki pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki i odpowiednio oznaczone worki ruszyły w teren. Zbierane śmieci były segregowane w workach, następnie wyrzucone do odpowiednich pojemników na odpady. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.

Dzień Przedszkolaka 2019

20.09.2019r. przedszkolaki obchodzili „Światowy Dzień Przedszkolaka”.

Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera.

Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Starszaki  śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych zabawach integracyjnych.  Maluchy natomiast próbowały odpowiedzieć na pytanie „ Jaki powinien być super przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale.  Dużo radości sprawiły pamiątkowe, kolorowe  emblematy z napisem „Super przedszkolak”.

Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Jestem małym przedszkolakiem".

Więcej zdjęć na stronie szkoły w Albumie fotograficznym