• Materiały edukacyjne

• Prezentacja " Zaprzyjaźnij się z autyzmem"

Praca_zespolu_n-li_wpomagajacych.ppt

Chrońmy najmłodszych przed hejtem i mową nienawiści

W listopadzie obchodzona jest co roku międzynarodowa Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Działania realizowane w ramach kampanii kładą nacisk na prawa dziecka. Ich celem jest przeciwdziałanie, a także budowanie świadomych postaw wobec przemocy, również w sieci.

więcej informacji na  stronie korzeszow

***************************************************************************************************************************************************

Cyberprzemoc - włącz blokadę na nękanie

Dzieci korzystają z sieci już od najmłodszych lat. Dostęp do sieci to szansa dla młodego człowieka na rozwój, która może jednak okazać się zagrożeniem. Statystyki pokazują, że ponad 60% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat używa urządzeń mobilnych takich jak tablet czy smartfon, w tym 25% z nich codziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby dzieci mogły korzystać z zasobów internetu w sposób bezpieczny.

Cyberprzemoc-poradnik dla rodziców

gazetka_o_czytaniu.doc

Uwaga!!!

Kampania „Domowe Zasady Ekranowe”

Kampania „Domowe zasady ekranowe” przygotowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę ma na celu uświadomienie rodzicom problemu nadużywania urządzeń ekranowych przez nich samych oraz dzieci i młodzież. Kampania zwraca uwagę na negatywny wpływ nadmiaru ekranów na relacje rodzinne oraz zdrowie – rozwój mózgu u najmłodszych, wzrok, czy jakość snu.

Na potrzeby kampanii, eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę opracowali zestaw praktycznych wskazówek, dzięki którym rodzice w świadomy sposób będą mogli ustalić zasady i czas korzystania z mediów cyfrowych dla wszystkich członków rodziny. Wśród nich znajdują się informacje dotyczące m.in.: rekomendowanego, dziennego czasu spędzanego przed ekranem, miejsc i przestrzeni bez ekranów w domu, zalecanych kategorii zasobów internetowych, zasadności korzystania z narzędzi kontroli rodzicielskiej itp. Wszystkie rekomendacje rozpisane zostały w odniesieniu do wieku dzieci (0-18 lat).

Platformę kampanii stanowi strona internetowa

MEN_i_GIS_Informacja_dla_rodzicow_zagrozenia_dotyczace_e-papierosow.docx

Uwaga!!!

Prosimy o zapoznanie się z informacjami, jak zapobiegać grypie.

zapobieganie.pdf

zalecenia.pdf

Ulotka.pdf

Ulotki edukacyjne

Folder-Rodzice_w_szkole-.pdf

Bezpieczeństwo dzieci w sieci.

Kontrola_rodzicielska.docx

Programy do kontroli rodzicielskiej!!!