• O szkole

• Nasza szkoła znajduje się w centrum geograficznym Gminy Wadowice Górne. Jest szkołą ośmioklasową. Posiada przedszkole dla dzieci 3-4 latków oraz oddział przedszkolny.  W szkole oprócz sal lekcyjnych znajdują się dwie pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią. W skład grona pedagogicznego wchodzi 13 nauczycieli. Praca rady pedagogicznej koncentruje się wokół zapewnienia uczniom dobrych, bezpiecznych warunków w szkole, w przyjaznej, partnerskiej atmosferze, prowadzeniu edukacji o dobrej jakości, wspierania pracy wychowawczej domu rodzinnego, wokół troski o indywidualny wszechstronny rozwój każdego ucznia. Rozwijamy różnorodne zainteresowania uczniów w różnych kołach: plastycznym, polonistycznym, teatralnym, przyrodniczym i matematycznym. Uczniowie mają możliwość zaprezentowania najważniejszych osiągnięć nie tylko na szczeblu szkolnym, ale także w środowisku lokalnym, gminie i powiecie.